Ben Şerife Öztürk Erdemir

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden 2009 yılında mezun oldum ve aynı yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda Konsolos ve İhtisas Memuru olarak göreve başladım.

Yurtdışı tayinim öncesinde İkili Ekonomik İlişkiler bölümünde iki yıl süreyle çalıştım. Bu süre zarfında Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri gibi orta doğu ülkelerinde staj yapma fırsatı da buldum.

2012 yılında, Katar Devleti’ndeki temsilciliğimiz T.C. Doha Büyükelçiliği’ne atandım. 10 bin civarında vatandaşımızın yaşadığı bu ülkede Muavin Konsolos olarak görev yaptım. Vatandaşlarımızın doğum, ölüm, evlilik, vatandaşlık gibi nüfus işlemleri, noterlik işlemleri, pasaport işlemleri, ülkemizi ziyaret etmek isteyen yabancıların vize işlemleri başlıca sorumluluklarım arasındaydı.

Bunların dışında, aralarında Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da bulunduğu birçok üst düzey ziyarette görev aldım. İdari yazışmalar, toplantıların koordinasyonu ve takibi, personel işleri, mahsup işleri gibi büro yönetimini kapsayan alanlarda da tecrübe kazandım.

2018 Mart ayında Katar’daki görevimi tamamlayarak Merkez teşkilatına geri döndüm ve 2018 Mayıs ayında görevimden istifaen ayrıldım.

Memuriyet hayatım boyunca kazandığım tecrübeleri insanlara sunabilmek adına 2022 yılında SEVISA Danışmanlık şirketini kurdum.

Anılan danışmanlık şirketinde, siz değerli danışanlarıma şeffaf ve güvene dayalı bir hizmet sunmayı ve vize başvuru sürecinin en başından vizenizi pasaportunuzda görünceye dek yanınızda olmayı hedefliyorum.

Siz de benimle iletişime geçerek vize konularında bilgi alabilirsiniz.

Başa dön